Sprzęt, który wykorzystujemy przy projektach jest testowany przez nas. Korzystamy
z produktów wielu firm, m.in.:
MIKROFONY:
Mikrofony stanowią pierwsze ogniwo w drodze elektroakustycznej. To do nich trafia fala akustyczna – dźwięk, wydobywający się z jamy ustnej czy z różnego typu instrumentów. Dlatego bardzo ważne jest, aby prawidłowo dobrać mikrofon do jego zastosowania. Inny powinno się zastosować do mowy ludzkiej a inny np. dla kontrabasu czy gitary. Jest wiele typów i rodzajów mikrofonów, które można podzielić na wiele kategorii. Jednak jedno nigdy się nie zmienia – ich funkcjonalność. Mają wiernie przekształcić fale akustyczną na sygnał elektryczny.
Każdy szanujący się producent mikrofonów dysponuje wieloma seriami mikrofonów, które różnią się jakością a co za tym idzie ceną. Zadaniem M-Acoustic jest dobranie tych urządzeń, tak by spełniały jak najlepiej swoje zadanie.
KONSOLETY MIKSUJĄCE:
Konsolety miksujące można przyrównać do mózgu – to w nich spotykają się, miksują i korygują jednocześnie wszystkie sygnały, które są przekazywane dalej. Dlatego wybór konsolety jest bardzo skomplikowanym i złożonym procesem. Każdy producent zachwala swoje produkty że są „najlepsze w swojej klasie” – ale co to właściwie oznacza? Tak na prawdę jest to tylko chwyt marketingowy.
Każde urządzenie ma swoje wady i zalety, przy wyborze ważne jest aby wypracować kompromis między tym co naprawdę potrzebujemy a tym za co nie chcemy przepłacać.
Wybór konsolety powinien być ściśle związany z tym jak będzie używana. Inne będą polecane do domów kultury, inne na trasy koncertowe, jeszcze inne do TV czy Radio. Bez wątpienia Konsoleta jest najdroższym pojedynczym elementem całego systemu, dlatego jej wybór powinien być bardzo dobrze przemyślany.
PROCESORY ZARZĄDZAJĄCE:
- Procesory możemy podzielić na dwie grupy :
- Zwrotnice (crossovery) – służą do rozdzielania sygnału na poszczególne głośniki oraz do prawidłowego zestrojenia nagłośnienia.
- Zarządzające – procesory te mogą być alternatywą dla konsolet miksujących przy instalacjach stałych, gdzie większość parametrów nie wymaga ingerencji. Przy skomplikowanych instalacjach wielostrefowych używa się ich do zarządzania setkami wzmacniaczy i tysiącami głośników, to one kierują sygnały do odpowiednich stref. W większości procesorów dostępna jest również korekcja parametrów brzmieniowych oraz dynamicznych dźwięku.
WZMACNIACZE:
Co raz częściej producenci Zestawów głośnikowych opracowują wzmacniacze mocy. Jest to naturalny proces i tam gdzie to możliwe powinno się stosować takie rozwiązania. Ale nie zawsze – czasem Wzmacniacz konkurencyjnej firmy brzmi lepiej lub ma lepszy stosunek ceny do jakości/mocy itp. Są również firmy, które sprzedają kompletne systemy nagłośnieniowe i nie dopuszczają stosowania rozwiązań konkurencji pod groźbą utraty gwarancji. Dlatego przy wyborze sprzętu należy brać pod uwagę wiele różnych czynników.
ZESTAWY GŁOŚNIKOWE:
Zestawy głośnikowe (potocznie nazywane głośnikami) to ostatni element drogi elektroakustycznej. To dzięki nim uzyskujemy wzmocniony dźwięk.
Zestawy głośnikowe dzielą się na wiele kategorii, klas i rodzajów. Wybór odpowiedniego systemu powinien być poprzedzony analizami a w przypadku instalacji stałej wykonaniem projektu wraz z symulacjami rozwiązań różnych producentów.
M-Acoustic NIE faworyzuje żadnego z producentów. Dzięki temu możemy projektować systemy dostosowywane do ściśle określonych celów, biorąc pod uwagę wszelkie aspekty pracy tych urządzeń.